MSFT Pozi: Short Put & Bull Call Spread

A Microsoft részvényére épített opciós stratégia egy kombinált emelkedésre játszó pozíció, amely egy Short Put és egy Bull Call Spread együttese.
Az alábbiakban részletesen bemutatom a pozíció felépítését, a menedzsment lépéseit és a végső profitot. A cikk végén az egészet videós formában is megnézheted.
A Pozíció Felépítése
A célom az volt, hogy kihasználjam az esetleges emelkedést, miközben a lefelé irányuló kockázatot is kezelhető szinten tartottam (de kezdetben fedezetlen). Nézzük meg részletesen a stratégia lépéseit, a menedzsment folyamatát és a végső eredményeket!
A Microsoft árfolyamának alakulását figyelve arra számítottam, hogy az árfolyam visszamászik 440 dollárig. Ehhez a következő opciós struktúrát alakítottam ki:
- Short Put: 400-as strike, 1.73 kreditet kaptam érte, hiszen kiírtam az opciót.
- Bull Call Spread: Long call 435-ös strike-on, short call 440-es strike-on amelyért 1.81-et kellett fizetnem.
- Lejárat: 2025.01.24
Ez a kombináció pozitív delta kitettséget biztosított, vagyis emelkedésből profitált, miközben a short put révén prémiumot is begyűjtöttem, ha az ár nem mozdulna jelentősen lefelé.
A kockázati grafikonból látszik, hogyha az ár visszaesik lejáratkor 400-ig, akkor is alig veszítek vele valamit, hiszen a Short Put kredit-je ellensúlyozza a mozgást. Ez nyilván a bekötés pillanatában korlátlan kockázatnak minősül. A Bull Call Spread alá azért kötöttem Short Put-ot, hogyha mégse indul el a MSFT akkor se veszítsek oldalazáskor.
Menedzsment 1. Lépés - Január 6.
A pozíciót december 30-án nyitottam, de az első napokban a piac ellenem mozdult, és a Microsoft árfolyama esett. Két-három nap elteltével azonban erős visszapattanást láttunk, és ezzel együtt a Put opciók jelentősen leértékelődtek.
Ez jó alkalmat adott arra, hogy módosítsam a pozíciót:
- 395-ös strike-ú Put-ot vettem 0,50-ért, hogy biztosítsam az alsó oldalt, így a pozíció már nem volt korlátlan kockázatú.
- Ez a lépés csökkentette a margin követelményt, és egyúttal védelmet adott egy esetleges újabb zuhanás ellen.
Ekkor a piac összességében erős vételi hullámot mutatott, az Nvidia +5%, a Google +3%, a Meta +2% volt, és a Nasdaq is 1,6%-ot emelkedett. Bár a felfelé mozgás kedvező volt a stratégiám számára, óvatosan kezeltem a helyzetet, mivel az ilyen erős vételi napok gyors visszapattanásokat is eredményezhetnek.
Menedzsment 2. Lépés - Január 17.
Az alsó Put Spread-et le tudtam zárni 0.05-ért, így a lenti kockázat közel 0-ra csökkent. Ezt követően már csak egy direkcionális Bull Call Spread maradt nyitva, amely alacsony kockázatot hordozott a potenciális nyereséghez képest.
A cél változatlan maradt: 440-ig való emelkedés egy héten belül. Bár a két delta nem volt túl magas, úgy döntöttem, hogy kivárom a mozgást.
Pozíció Zárása - Január 23.
Mivel csak egy nap maradt a lejáratig, és az árfolyam elérte a várakozásaim szerinti szintet, úgy döntöttem, hogy zárom a pozíciót:
- A Bull Call Spread-et 4.30-ért eladtam, miközben a maximális értéke 5 lett volna ha tartom lejáratig.
- Ha bent hagytam volna, másnap 5-re ment volna fel, de nem akartam vállalni az utolsó nap kockázatát.
A végső profit 367 dollár lett, ami az átalakítási lépések miatt alacsonyabb, mintha végig bent hagytam volna a pozit. Ha semmilyen módosítást nem csinálok, akkor a végső nyereség 441 dollár lehetett volna, de ez jelentősebb kockázattal is járt volna.
Ez az eset kiválóan mutatja, hogy az opciós kereskedésben nemcsak a kezdeti belépési stratégia fontos, hanem a folyamatos pozíciómenedzsment is kulcsfontosságú.
Nézd meg videós formában is
Az alábbi videót az Opciós Mesterképző Klub tagjai számára készítettem.
Ez egyike a már 700 megosztott éles pozíciómenedzsment videómnak, amiből ilyen és ehhez hasonló kereskedési praktikákat, átalakítási ötleteket és gyakorlati lépéseket sajátíthatsz el.
Ha szeretnél Te is megtanulni profin opciókkal kereskedni, csatlakozz az Opciós Mesterképző Klubhoz!