12. Hol opciózz?

Gyakran teszitek fel a kérdést, hogy hol lehet, hol érdemes elkezdeni opciókkal kereskedni, és milyen felületeket kell ismernetek, ezért mindenképpen szerettem volna erre is kitérni a 30 napos kiképzés során. Hallgasd meg a leckét ha nincs időd olvasni.

Én alapvetően az amerikai piacon kereskedem opciókkal, ami azt jelenti, hogy itteni idő szerint fél 4 és este 10 között tudok tradelni, ekkor van nyitva a piac, ebben az időszakban tudok kötéseket bevinni. Persze délelőtt, kora délután is elemezhetek, figyelhetem a híreket, történéseket, és azt is kigondolhatom előre, hogy mit fogok kezdeni a meglévő pozícióimmal, és milyen új pozíciókat szeretnék bekötni. De a tényleges kötéseket csak fél 4 és 10 között tudom bevinni. Kipróbáltam korábban az európai piacot is, de az amerikai a leglikvidebb, itt lehet a legjobban kereskedni opciókkal. 

Hol kereskedhetsz opciókkal?

Akkoriban, amikor elkezdtem opciókkal kereskedni, a Thinkorswim kereskedési platformját használtam, ez volt az a cég, amely a legjobb lehetőségeket kínálta az opciós kereskedésre. Azonban 2009 óta magyarként itt már nem lehet számlát nyitni. Ezt követően sok brókercéget végignéztem, kerestem azt, ami a legjobban megfelel az elvárásaimnak, megbízható és nem is drága. Végül az Interactive Brokers-nél kötöttem ki. 

Az IB kapcsán fontos tudnod, hogy nem ez a legegyszerűbb platform, amit láttam, sokaktól hallom, hogy elsőre nehéz megszokni a használatát, azonban ez a legjobb, amit ma az amerikai piacon találhatsz. Azért, hogy könnyebb legyen eligazodni a felületen, több ingyenes és megvásárolható videót is készítettem, ingyenes például a számlanyitási segédlet, vagy az ingyenes oktató videó.

Az Interactive Brokersen tehát meg tudod nyitni a kereskedési számlád magyarként is, és alacsony kötési jutalékok mellett tudsz kereskedni opciókkal. 

Milyen más felületek lehetnek a segítségedre?

Nemcsak kereskedési felületre lesz szükséged, hanem egy olyan felületre is, ahol szimulálni tudod a kötéseid, azaz ki tudod próbálni, hogy egy pozíció bekötése mekkora nyereséggel és kockázattal járhat, mekkora elmozduláshoz mekkora profit társulhat. Mivel úgy gondolom, az Interactive elemző felülete nem a legjobb erre, inkább a Thinkorswim Analyze felületét ajánlom. Éles kereskedési számlát ugyan nem nyithatsz magyarként, viszont a demo számlájukra regisztrálhatsz. Ezen keresztül pedig szépen tudsz szimulálni. 

Néhány további ötletet a kapcsolódó cikkek között is találsz. Jó hír, hogy nem kell túlbonyolítani az opciós kereskedést mindenféle felületekkel, bőven elég egy amin kötsz, és egy, amin elemzel. 

Milyen képességekre lesz szükséged a kereskedéshez?

Általánosságban azt szoktam mondani, hogy mielőtt valaki opciózni kezd, legyen egy minimális általános kereskedési tapasztalata, mert ez könnyíti a tanulást, legyen szó a felületek kezeléséről vagy az opciós összefüggésekről. 

Ezeknek a felületeknek a használatához jó alap, ha magabiztosan kezeled a számítógépet, de nem szükséges hozzá semmilyen extra informatikai tudás. 

Gyakran kérdezitek, hogy hátrány-e, ha nem erős az angolotok. Egy alap angol tudás jól jön nem csak a felület használatához, hanem a kommunikációhoz is. A felületet meg lehet tanulni különféle oktató videókból, de könnyebb elsajátítani a használatát, ha tudjátok, mit jelentenek az egyes feliratok. Találkozni fogtok kereskedési szakkifejezésekkel, ezért sem hátrány a több hónapos bármilyen irányú trading tapasztalat.

Az angoltudás hiánya olyan esetekben lehet hátrány, amikor kommunikálnotok kell például a számla megnyitásakor vagy valamilyen kérdés esetén. Több olyan tanítványom is van, aki az angolos hiányosságai ellenére is belevágott, és kereskedik a mai napig, így kizárólag rajtatok múlik, mennyire tántorít el benneteket a nyelvi ismeretek hiánya. Ma már a ChatGPT segítségével az angoltudás hiánya se lehet kifogás;).

Mint ahogy legtöbb esetben, a kereskedési felületeknél is fontos a kitartó gyakorlás, így tudjátok készség szintűvé tenni a használatukat, és egy idő után már egyáltalán nem okoz gondot, hogy milyen funkciót hol keressetek. 

Kapcsolódó videók:

Kapcsolódó cikkek:

Ha ismételnél, az előző leckéket itt találod:

1. rész: Tematika és eligazítás

2. rész: Mi az opció és mire használhatod?

3. rész: Miben más az opciózás mint a többi piac?

4. rész: Call és Put

5. rész: Opció vétel és eladás

6. rész: Milyen termékekre lehet opciózni és mitől függ ez?

7. rész: Időérték és volatilitás

8. rész: Háromdimenziós opciós kereskedés

9. rész: Iránykereskedés opciókkal

10. rész: Iránymentes kereskedés opciókkal

11. rész: Kockázatmenedzsment opciókkal

Ne maradj le az óriási kedvezményekről!

Iratkozz fel, hogy időben értesülj a legújabb akcióimról és fejlesztéseimről!





Az Adatkezelési Tájékoztatót megismertem és hozzájárulok ahhoz, hogy az Adatkezelő az email címemet abból a célból kezelje, hogy a szolgáltatásaikra vonatkozó személyre szabott ajánlattal közvetlenül megkeressen.

 



Az Adatkezelési Tájékoztatót megismertem és hozzájárulok ahhoz, hogy az Adatkezelő az email címemet az általam megrendelt ingyenes termék és az ahhoz tartozó utánkövető levelek megküldése céljából kezelje.



Az Adatkezelési Tájékoztatót megismertem és hozzájárulok ahhoz, hogy az Adatkezelő az email címemet abból a célból kezelje, hogy a megadott email címen a szolgáltatásaikra és termékeikre vonatkozó személyre szabott ajánlattal közvetlenül megkeressen.